Wiosna na Suwalszczyźnie

Wiosna na Suwalszczyźnie

English

Wiosna na Suwalszczyźnie

W tym roku miałem okazję spędzić kilka wiosennych dni w domu. Wiosną na Suwalszczyźnie nie ma jeszcze wielu turystów, wieczory są chłodne, więc jest pretekst do rozpalenia ogniska lub spotkania w gronie znajomych np. na saunie :).

W ciągu dnia jeśli tylko dopiszę pogoda, można wybrać się na pieszą wędrówkę, spłynąć kajakiem lub zrobić patent żeglarski – zrobienie uprawnień żeglarskich wymaga nakładu czasu, ale myślę że warto się za to zabrać. Mam nadzieję, że i mi kiedyś się to uda :).

Wstyd się przyznać, ale mieszkając tyle lat nad jeziorem nie myślałem o tym – dobrze że nauczyłem się chociaż pływać wpław i nie wywracam się w kajaku :). Gdyby ktoś jednak miał więcej motywacji niż ja, może zrobić uprawnienia w jednym z klubów wodnych położonych nad Wigrami. Jako lokalny patriota polecam Klub Wodny Hańcza ze Starego Folwarku :).

Piesze wędrówki

Wracając do wiosny na Suwalszczyźnie :). Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się wiele szlaków (zarówno pieszych jak i rowerowych), które można przemierzać niezależnie od pogody – wystarczą chęci i czas :).

We wcześniejszym wpisie pisałem o szlaku wokół jeziora Wigry, który chciałem przejść.

Niestety, mój grafik jest zawsze napięty i krucho u mnie z czasem i chyba z chęciami. Podobnie jak z patentem do tej pory nie udało mi się tego zrobić. Mam jednak nadzieję, że na wszystko przyjdzie czas :).

Nie pochodziłem sobie ścieżkami, ale za to spotkałem się z rodziną i znajomymi przy grillu i ognisku, popływałem żaglówką oraz kajakiem, byłem też na saunie.

W poniższym filmiku zobaczycie jak wygląda wiosna na Suwalszczyźnie w moim wykonaniu :). Urlop kieruje się swoimi prawami ;).

Zapraszam do oglądania.

Kirgistan, a gdzie to jest?

Pola lawendy w Polsce, UK i na świecie

pole lawendy, Prowansja we Francji, Pola lawendy w Polsce, Lawendowe Pole – manufaktura zielarska, Lisie Pole, Lawendowe Zdroje Pakszyn, Pola lawendy w UK, Pola lawendy Cotswold, Hitchin Lavender Farm Hertfordshire, Pole Lawendy Hampshire, Mayfield Lavender Farm, Lawendowa farma Mayfield, lawendowe miejsca w UK, Płaskowyż Valensole, Pola lawendy we Włoszech, Lawenda na wyspie Hvar, Velo Grablje, Lawenda na Węgrzech – Balaton, Lawenda w Bułgarii, Lawenda w Turcji, Pola lawendowe na świecie, Pola lawendowe w USA, Pola lawendy w Kanadzie, Pola lawendy w Australii, Pola lawendowe w Azji, Najczęściej uprawiane gatunki lawendy, Jak powstaje olejek lawendowy? Do czego używa się lawendy? polskie blogi podróżnicze, ciekawe miejsca na świecie,

Wizyta w Oxford

Zip line w Walii

Treking na Ben Nevis & Fort William

Treking w Peak District oraz inne atrakcje

Atrakcje Birmingham

Tags
Leave Comment
 1. 14 Comments

  Agata Skrajnowska

  Pięknie 🙂 Pogodnie, spokojnie:) Świetne ujęcia z lotu ptaka? A co tam na plecach drzewo Ci wyrosło? 🙂

  Reply
  1. 14 Comments

   Arek

   Moja mała, piękna wioseczka :). Kupno drona było dobrym posunięciem – świat z lotu ptaka wygląda super. Szkoda, że człowiek nie można wzbić się w powietrze kiedy tylko by chciał, bez sprzętu i przygotowania :).

   Tak na plecach wyrosło mi drzewo, ale jeszcze urośnie ;).

   Reply
   1. 14 Comments

    Agata Skrajnowska

    rewelacyjne ujęcia:) Ja tez kupiłam drona 2 lata temu ..ale bardzo cięzko nim sterować..A tani nie był… Podczas startu ściaga go na bok.. W powietrzu leciiiii i trudno nim wyladować.. Nieudany zakup..Nie użyliśmy nawet kamery…

   2. 14 Comments

    Arek

    Mój pierwszy lot był bardzo nie udany, po kilkunastu sekundach przywaliłem w ścianę, ale byłem tylko pół metra nad ziemią i obyło się bez poważnych obrażeń. Często nie latam, bo dron jest w Polsce, ale już się wprawiłem. Jaki model kupiłaś?

   3. 14 Comments

    Agata Skrajnowska

    APEX 2,4 Ghz.. w sklepie showcase…. Trudo nim sterować, nie jest jak ważka wieć chcieliśmy go oddać… Okazało się ze zwrotow nie ma…. Polityka…. Pytam wiec dlaczego nie informujesz przy kasie., ona na to o tu jest napis…. ledwo dostrzegalny… No i tak wymieniliśmy w sumie na ten sam model… i lata do dupy…STRATA KASY… trudno… 300 doolarów … Dodatkowo wykupiłąm jeszcze ubezpieczenie… hahah. Planujemy kupić nowy.. Pozdrawiam ciepło

   4. 14 Comments

    Arek

    Przyznam, że nie znałem tej marki.
    Niezła polityka firmy.
    Ja mam Parrot Bebop 2 FPV i szczerze polecam. Jak pisałem pierwszy lot odbyłem między budynkami, w bardzo małej przestrzeni i zaliczyłem ścianę. Później było już tylko lepiej. Trening na polanie zrobił swoje.
    Drony DJI też są ponoć dobre.
    Pozdrawiam i uważaj przy kasie na mały druk ;).

   5. 14 Comments

    Agata Skrajnowska

    dziekuję 🙂 bardzo i miłego dnia

 2. 14 Comments

  stopociechblog

  Ciesz się życiem, aktywny człowieku. Pięknie tam, tak spokojnie.

  Reply
  1. 14 Comments

   Arek

   Dziękuję, staram się cieszyć życiem :), choć nie zawsze jest to łatwe. No i nie jestem aż taki aktywny – tak tylko wygląda :).

   Reply
   1. 14 Comments

    stopociechblog

    Dobrze wygląda. 🙂

 3. 14 Comments

  conspicari

  Lovely images, sweet looking puppy dog, the scenery reminds me of Latvia.

  Reply
  1. 14 Comments

   Arek

   Those pictures has been taken in Suwalszczyzna region – it is close to Latvia. I never been in your country, but I think that climate is similar.

   Reply
 4. 14 Comments

  Bydgoski plan • Smaczne Podróże - Smak Życia

  […] lot do Polski (na jakiekolwiek lotnisko) był dopiero za 7 dni. Na szczęście pochodzę z Suwalszczyzny i czasami, o ile pasują mi daty latam na Litwę. Najbliższy lot do Wilna był za 4 dni. Prosta […]

  Reply
 5. 14 Comments

  Podsumowanie roku 2018 • Smaczne Podróże - Smak Życia

  […] były dwa wypady do Polski – pierwszy z krótką wizytą na Słowacji. Drugi był wyjazdem na Suwalszczyznę, czyli […]

  Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: