Gospoda pod Sieją jest restauracją w turystycznej miejscowości Stary Folwark. Gospoda otwarta jest od maja do końca września bądź października – zależnie od panujących warunków pogodowych oraz natężenia ruchu turystycznego.
Na zewnątrz gospody znajduje się taras z bali kryty wiórem z drewnianymi ławkami oraz ogródek ze stolikami i parasolami. Wewnątrz restauracji znajduje się kilka stolików 4/6-osobowych oraz duży stół biesiadny na kilkanaście osób.
Jedzenie w Gospodzie pod Sieją
Gospoda pod Sieją specjalizuje się w potrawach regionalnych tj. kartacze, soczewiaki, babka ziemniaczana oraz kiszka ziemniaczana. Do tego można zamówić tam całą gamę lokalnych ryb, w tym tytułową sieję, sielawę, sandacza, pstrąga, okonia czy węgorza.
W standardach menu znajduje się grillowana pierś z kurczakiem, sznycel z kurczaka, schabowy, pierogi, naleśniki, gama surówek, do tego oczywiście dodatki tj. ziemniaki w różnych wariantach, pieczywo oraz napoje zimne i ciepłe.
Gospoda pod Sieją działa od lat w tym samym miejscu i co roku przyciąga bardzo wielu klientów. Niektórzy mogą narzekać na kolejki i czas oczekiwania, ale spowodowane jest to bardzo dużym zainteresowaniem i dobrą jakością kuchni. Ze względu na duży ruch, jednego możecie być pewni, że znajdziecie tam tylko świeże jedzenie.
Jak dojechać do Gospody pod Sieją?
Gospoda pod Sieją znajduje się w Starym Folwarku 48, niedaleko skrzyżowania dróg prowadzących na plażę „Płyty” oraz plażę PTTK. Jest to bardzo dobre miejsce na posiłek przed lub po odpoczynku nad jeziorem Wigry, w trakcie spaceru bądź jako przystanek w trakcie wycieczki rowerowej zielonym szlakiem turystycznym wokół jeziora Wigry.
Sprawdż również:
- Gdzie zjeść na Suwalszczyźnie? Kuchnia tatarska u Alika
- Przewodnik po Suwalszczyźnie „Wstęp do Suwalszczyzny” – pierwsza edycja
- Zwiedzanie Suwałk – atrakcje na Suwalszczyźnie
- Punkty widokowe nad Wigrami
- Szlak turystyczny wokół jeziora Wigry
- Koszt spływu Czarną Hańczą
- Sauny i banie na Suwalszczyźnie
- Potrawy Suwalszczyzny
- Ciekawe imprezy na Suwalszczyźnie
Pingback: Przewodnik po Suwalszczyźnie „Wstęp do Suwalszczyzny” – pierwsza edycja - Smaczne Podróże
Pingback: Gdzie zjeść na Suwalszczyźnie? Kuchnia tatarska u Alika - Smaczne Podróże
Pingback: Pokoje u Kasi i Tomka Cimochowizna - Smaczne Podróże
Jedzienie bardo dobre,
obaługa bardzo mila,
krutko się czeka.
Jak dla mnie bardzo fajne miejsce do odwiedzenia.