Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!

Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!

Nadszedł moment aby ogłosić naszą kolejną akcję: “Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!“.

9 maj 2020 roku wraz z dwójką zapaleńców: Danielem Daneckim oraz Jakubem Skrodzkim planujemy wyprawę Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani! Trzema kajakami wyruszymy z Klasztoru w Wigrach na Suwalszczyźnie do Bałtyku. Spłyniemy Czarną Hańczą, Kanałem Augustowskim, Biebrzą, Narwią i Wisłą, aż do morza. Przewidywany czas spływu to ok. 16 dni, a całość trasy wynosi ok. 1000 km.

Trasa spływu będzie przebiegała przez kilka większych miast: Augustów, Łomżę, Nowogród, Ostrołękę, Pułtusk, Zegrze, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Tczew.

Niestety ze względu na dwutygodniową przymusową kwarantannę dla przyjezdnych, nie mogę wziąć udziału w spływie z Wigier do Bałtyku. Choć bardzo chciałem, nie byłem w stanie przyjechać wcześniej, żeby odbyć kwarantannę. Mam nadzieję, że Daniel i Kuba bez większych przeszkód pokonają całą trasę!

Uczestnicy spływu

Jak już wspomniałem dystans z Wigier do Bałtyku pokonam z Danielem Daneckim oraz Jakubem Skrodzkim. Daniel z Kubą są zapalonymi rowerzystami, spędzają również dużo czasu na wodzie. Mają już doświadczenie z dłuższymi spływami – w 2018 przepłynęli Czarną Hańczą od źródeł do ujścia. W moim przypadku będzie to pierwsza tego typu impreza dłuższa niż 4 dni. Wiosłować umiem, ale nigdy nie pływałem kajakiem po Wiśle i tego najbardziej się obawiam.

Czemu to robię?

Są dwa powody dla których zdecydowałem się na to przedsięwzięcie. Spływ do Bałtyku od bardzo dawna był moim małym niewypowiedzianym marzeniem. W końcu nadarzyła się okazja, aby marzenie urzeczywistnić i równolegle wesprzeć najmłodszych z rodzin dysfunkcyjnych.

Naszą inicjatywą chcemy zachęcić firmy i instytucje do wpłacania datków na konto Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach.

Z własnego doświadczenia wiem, że dorastając w rodzinie dysfunkcyjnej nie ma się prostego życia. W moim domu nadużywanie alkoholu przez ojca było na porządku dziennym.

Było rozgoryczenie, brak perspektyw, brak wizji na przyszłość, i wstyd że tata pije, a ty nie możesz iść z klasą na przedstawienie. Brakowało pieniędzy na jedzenie, rachunki, opał na zimę, czy ubrania. Przez kilkanaście lat była to moja codzienność.

Nie było łatwo, ale nie mam do nikogo żalu za trudy dzieciństwa. Droga którą przeszedłem ukształtowała mnie i uczyniła silniejszym człowiekiem.

Nie piszę tego, żeby wzbudzić litość, wręcz przeciwnie. Mam nadzieje, że swoją postawą i naszą akcją pokażemy najmłodszym, że mimo przeciwności losu można spełniać swoje marzenia. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwa droga, a start w dorosłe życie jest znacznie utrudniony, szczególnie gdy w młodych latach nie mamy kogoś, kto wskazałby nam drogę. W moim przypadku bywało różnie, ale podobno wyszedłem na ludzi :).

Nie prosimy o sponsorowanie nas, a o wsparcie finansowe Przystani Suwałki. Każda firma, która zdecyduje się na przekazanie datku (wypisanego w liście poniżej) Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach i prześle nam potwierdzenie przelewu na adres mailowy może liczyć na umieszczenie logo na kajakach, wpisach które pojawią się na blogu Smaczne Podróże, podziękowania w materiale filmowym oraz mediach społecznościowych.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie jest Organizacją Pożytku Publicznego od 1992 roku.

Świetlice socjoterapeutyczne obejmują swoją opieką wychowawczą i socjalną dzieci wywodzące się z rodzin z problemem alkoholowym oraz niewydolnych wychowawczo.

Największą aktywność placówka ta wykazuje na polu pomocowym na rzecz dzieci potrzebujących i ich rodzin. Świetlica jest również organizatorem wypoczynku letniego i zimowego, jak też wielu działań mających na celu wspieranie dzieci w rozwoju ich zainteresowań w procesie uspołecznienia.

Cele organizacji:

 • Opieka – wychowanie dzieci i ich rodzin potrzebujących pomocy.
 • Udzielanie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej dzieciom, rodzicom i opiekunom.
 • Mobilizowanie ogółu społeczeństwa do pracy społecznej w wychowaniu dzieci i młodzieży.
 • Współdziałanie z władzami centralnymi i terenowymi, organami administracji państwowej i samorządowej, szkołami i innymi placówkami wychowania, zdrowotnymi, zakładami pracy, organizacjami społecznymi w kraju i poza jego granicami, mając na uwadze dobro i szczęście dziecka.

Dane Przystani:

 • KRS: 0000071636
 • REGON: 79050512000000
 • NIP: 844-10-84-881
 • NUMER KONTA: 77 1500 1719 1217 1004 5843 0000 (Santander Bank)
 • KOD SWIFT (BIC code) Santander Bank Polska: WBKPPLPP
 • IBAN: PL77 1500 1719 1217 1004 5843 0000

W tytule przelewu proszę wpisać: Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani

Progi wsparcia

SUMA WSPARCIA OPIS PROGU
300 zł Logo na kajakach oraz we wpisie podsumowującym spływ.
500 złLogo na kajakach, oznaczenie we wszystkich wpisach dotyczących spływu z przekierowaniem do wskazanej strony internetowej oraz w materiale filmowym.
700 złLogo na kajakach, oznaczenie we wszystkich wpisach dotyczących spływu z przekierowaniem do wskazanej strony internetowej oraz w materiale filmowym oraz udostępnienie filmików oraz fotografii ze spływu w celach marketingowych.
1000 zł Oprócz wyżej wymienionych progów firmy wspierającej mogą liczyć na umieszczenie logo na banerach II edycji Festiwalu podróżniczego nad Wigrami oraz koszulkach w których będziemy płynąć do Bałtyku.

Na zachętę dla przedsiębiorców powtórzę, że trasa spływu przebiega przez różne miasta, więc będzie to dobra okazja do promocji marki na terenie Polski. 

Akcję wspiera

producent kajaków, sponsor spływu
Thermacell Repellents logo (PRNewsFoto/Thermacell Repellents, Inc.)

Patronat Honorowy

Patronat medialny

akcja charytatywna

Spływ z Wigier do Bałtyku – timeline akcji charytatywnej

Podróż po Argentynie, przemyślenia z drogi

Salar de Uyuni, Unyuni, Potosi, plaza de 10 Noviembre, Sucre do Santa Cruz, La Paz, Tarabuko, Coroico, Cochabamby, jezioro Titikaka, Copacabany, Puno w Peru, Bożena Sanetra Fernandez

Podróż na Grenlandię – Biały miś w poszukiwaniu korzeni

Kirgistan, a gdzie to jest?

Nepal tysiąca zapachów

Podróż do Indonezji – w poszukiwaniu smoków

Rejs do Parku Narodowego Komodo, Rejs na Komodo, rejs do Komodo, Wulkan Rinjani, Ile kosztuje rejs statkiem do Parku Narodowego Komodo? Wyspa Kenawa Wyspa Moyo, wodospad Moyo, Wyspa Komodo, Różowa plaża, Wyspa Padar, Wyspa Rinca, Manta Point, Labuahan Bajo (Wyspa Flores), Jak wygląda rejs do Komodo? smoki z komodo, warany, jedzenie, atak warana na człowieka,

Największe solnisko świata i jezioro Titicaca – podróż po Boliwii

Kirgistan, a gdzie to jest?

Pola lawendy w Polsce, UK i na świecie

pole lawendy, Prowansja we Francji, Pola lawendy w Polsce, Lawendowe Pole – manufaktura zielarska, Lisie Pole, Lawendowe Zdroje Pakszyn, Pola lawendy w UK, Pola lawendy Cotswold, Hitchin Lavender Farm Hertfordshire, Pole Lawendy Hampshire, Mayfield Lavender Farm, Lawendowa farma Mayfield, lawendowe miejsca w UK, Płaskowyż Valensole, Pola lawendy we Włoszech, Lawenda na wyspie Hvar, Velo Grablje, Lawenda na Węgrzech – Balaton, Lawenda w Bułgarii, Lawenda w Turcji, Pola lawendowe na świecie, Pola lawendowe w USA, Pola lawendy w Kanadzie, Pola lawendy w Australii, Pola lawendowe w Azji, Najczęściej uprawiane gatunki lawendy, Jak powstaje olejek lawendowy? Do czego używa się lawendy? polskie blogi podróżnicze, ciekawe miejsca na świecie,

Tags
Leave Comment
 1. 5 Comments

  Tomek

  Świetny plan i brawo za inicjatywę!

  Reply
 2. 5 Comments

  Wilno w jeden dzień - co warto zobaczyć? • Smaczne Podróże - Smak Życia

  […] Spływ kajakowy Wigry – Bałtyk […]

  Reply
 3. 5 Comments

  Spływ z Wigier do Bałtyku – Portal Podróżniczy Kawałek Świata

  […] o wsparcie finansowe Przystani Suwałki. Każda firma, która zdecyduje się na przekazanie datku wypisanego w tabeli na blogu Smaczne Podróże Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach i prześle nam potwierdzenie […]

  Reply
 4. 5 Comments

  Z Wigier do Bałtyku - spływ charytatywny Suwalczan dla Przystani. –

  […] Więcej informacji na temat spływu oraz progi wsparcia znajdą Państwo bezpośrednio na blogu Smaczne Podróże.  […]

  Reply
 5. 5 Comments

  Dunaj pod prąd - 2888 kilometrów zimą • Smaczne Podróże - Smak Życia

  […] Kajakowa akcja charytatywna z Wigier do Bałtyku […]

  Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: