Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!

Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!

Nadszedł moment aby ogłosić naszą kolejną akcję: „Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani!„.

9 maj 2020 roku wraz z dwójką zapaleńców: Danielem Daneckim oraz Jakubem Skrodzkim planujemy wyprawę Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani! Trzema kajakami wyruszymy z Klasztoru w Wigrach na Suwalszczyźnie do Bałtyku. Spłyniemy Czarną Hańczą, Kanałem Augustowskim, Biebrzą, Narwią i Wisłą, aż do morza. Przewidywany czas spływu to ok. 16 dni, a całość trasy wynosi ok. 1000 km.

Trasa spływu będzie przebiegała przez kilka większych miast: Augustów, Łomżę, Nowogród, Ostrołękę, Pułtusk, Zegrze, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Tczew.

Uczestnicy spływu

Jak już wspomniałem dystans z Wigier do Bałtyku pokonam z Danielem Daneckim oraz Jakubem Skrodzkim. Daniel z Kubą są zapalonymi rowerzystami, spędzają również dużo czasu na wodzie. Mają już doświadczenie z dłuższymi spływami – w 2018 przepłynęli Czarną Hańczą od źródeł do ujścia. W moim przypadku będzie to pierwsza tego typu impreza dłuższa niż 4 dni. Wiosłować umiem, ale nigdy nie pływałem kajakiem po Wiśle i tego najbardziej się obawiam.

Nie prosimy o sponsorowanie nas, a o wsparcie finansowe Przystani Suwałki. Każda firma, która zdecyduje się na przekazanie datku (wypisanego w liście poniżej) Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach i prześle nam potwierdzenie przelewu na adres mailowy może liczyć na umieszczenie logo na kajakach, wpisach które pojawią się na blogu Smaczne Podróże, podziękowania w materiale filmowym oraz mediach społecznościowych.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie jest Organizacją Pożytku Publicznego od 1992 roku.

Świetlice socjoterapeutyczne obejmują swoją opieką wychowawczą i socjalną dzieci wywodzące się z rodzin z problemem alkoholowym oraz niewydolnych wychowawczo.

Największą aktywność placówka ta wykazuje na polu pomocowym na rzecz dzieci potrzebujących i ich rodzin. Świetlica jest również organizatorem wypoczynku letniego i zimowego, jak też wielu działań mających na celu wspieranie dzieci w rozwoju ich zainteresowań w procesie uspołecznienia.

Cele organizacji:

  • Opieka – wychowanie dzieci i ich rodzin potrzebujących pomocy.
  • Udzielanie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej dzieciom, rodzicom i opiekunom.
  • Mobilizowanie ogółu społeczeństwa do pracy społecznej w wychowaniu dzieci i młodzieży.
  • Współdziałanie z władzami centralnymi i terenowymi, organami administracji państwowej i samorządowej, szkołami i innymi placówkami wychowania, zdrowotnymi, zakładami pracy, organizacjami społecznymi w kraju i poza jego granicami, mając na uwadze dobro i szczęście dziecka.

Dane Przystani:

  • KRS: 0000071636
  • REGON: 79050512000000
  • NIP: 844-10-84-881
  • NUMER KONTA: 77 1500 1719 1217 1004 5843 0000 (Santander Bank)
  • KOD SWIFT (BIC code) Santander Bank Polska: WBKPPLPP
  • IBAN: PL77 1500 1719 1217 1004 5843 0000

W tytule przelewu proszę wpisać: Z Wigier do Bałtyku – płyniemy dla Przystani

Progi wsparcia

SUMA WSPARCIA OPIS PROGU
300 zł Logo na kajakach oraz we wpisie podsumowującym spływ.
500 złLogo na kajakach, oznaczenie we wszystkich wpisach dotyczących spływu z przekierowaniem do wskazanej strony internetowej oraz w materiale filmowym.
700 złLogo na kajakach, oznaczenie we wszystkich wpisach dotyczących spływu z przekierowaniem do wskazanej strony internetowej oraz w materiale filmowym oraz udostępnienie filmików oraz fotografii ze spływu w celach marketingowych.
1000 zł Oprócz wyżej wymienionych progów firmy wspierającej mogą liczyć na umieszczenie logo na banerach II edycji Festiwalu podróżniczego nad Wigrami oraz koszulkach w których będziemy płynąć do Bałtyku.

Na zachętę dla przedsiębiorców powtórzę, że trasa spływu przebiega przez różne miasta, więc będzie to dobra okazja do promocji marki na terenie Polski. 

Sprawdź nasze inne wpisy:


Najnowsze wpisy:

9 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *