Trzecia edycja Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami

Trzecia edycja Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami

W imieniu Smaczne Podróże oraz Wigierskiego Parku Narodowego mam przyjemność zaprosić Państwa na trzecią edycję Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami, która odbędzie się w dniach 5-6-7 sierpnia 2022 roku w Muzeum Wigier w Starym Folwarku na Suwalszczyźnie.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00. W tym dniu zaplanowaliśmy cztery spotkania. W przerwie między prelekcjami, jak zwykle będzie można skosztować sękacza i napić się kawy.

Drugiego dnia festiwalu, w sobotę 6 sierpnia o 18:00 rozpocznie się druga seria spotkań podróżniczych i podobnie jak w pierwszym dniu przewidujemy skromny poczęstunek i moc podróżniczych opowieści.

Spotkania odbędą się w Muzeum Wigier Stary Folwark 50, 16-402 Suwałki

WSTĘP WOLNY!

Z kolei w niedzielę przygotowaliśmy coś innego niż zazwyczaj, mianowicie postanowiliśmy wybrać się na jednodniowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. Rozpoczynamy w bazie kajakowej „Strumyk”, o godzinie 9:00.


Podczas spotkań z prelegentami będzie można kupić książkę „Jak ugryzłem podróżowanie” oraz komiksy podróżnicze „Podróże z Pazurem – Historia łapą pisana” oraz część 2. „Kalima nosi piaski Sahary” i 3. „W objęciach Pasatów” z ŁAPOgrafem Snupka


Plan 3 Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami

Piątek 5.08.2022

17:00 – 17:20 – Oficjalne rozpoczęcie, przywitanie Gości. Autoprezentacja podróżników.

17:20 – 18:00 – „Jak ugryzłem podróżowanie” – Arkadiusz Makowski przedstawienie książki

18:10 – 19:00 – „Moja misja w Afryce” – Eliza Majewska

19:10 – 20:00 – „Ferdynand Ossendowski – podróżnik i pisarz” – Jarosław Schabieński

20:10 – 21:00 – „Jak zostałem wolnym turystą” – Andrzej Szypulski

Sobota 6.08.2022

18:00 – 18:10 – Oficjalne rozpoczęcie, przywitanie Gości. Autoprezentacja podróżników.

18:10 – 19:00 – „Wędrówki z Aleksandrem Połujańskim” – Jarosław Borejszo

19:10 – 20:00 – „Podróże Marii Konopnickiej” – Magdalena WołowskaRusińska

20:00 – 21:00 – „Podróże z Pazurem 4-letnia podróż z psem przez Atlantyk i po Amerykach Izabella i Piotr Miklaszewscy & Snupek

Niedziela 7.08.2022

09:00 – 18:00 – Całodniowy spływ Czarną Hańcza zakończony ogniskiem integracyjnym.

Chętni będą mogli wypożyczyć kajak bezpośrednio w dniu spływu w bazie kajakowej Strumyk. W miarę możliwości prosiłbym o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w spływie, poprzez formularz kontaktowy, social media, bądź podczas prelekcji, pozwoli to nam na przygotowanie przybliżonej liczby kajaków i usprawni start.

Osoby, które planują dołączenie do spływu, proszę o zabranie nakrycia głowy, kremów do opalania, peleryny przeciwdeszczowej, szczelnego pokrowca/pojemnika na telefon i dokumenty, prowiantu oraz wody na cały dzień. Dla uczestników dostępny będzie bezpłatny parking, na który wrócimy po zakończeniu spływu.

Po powrocie do bazy kajakowej Strumyk odbędzie się ognisko integracyjne, na które trzeba zabrać swój własny koszyk.

Cena za spływ 55 zł/osoba, płatne w dniu wypłynięcia, bezpośrednio w kasie bazy kajakowej „Strumyk”.

Adres dojazdu do bazy kajakowej Strumyk: Burdeniszki 1, 16-402 Suwałki

Prelegenci na 3 edycji Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami

„Jak ugryzłem podróżowanie” Arkadiusz Makowski

Prezentacja i omówienie książki pt. “Jak ugryzłem podróżowanie”, na którą składają się 3 podróże i bardzo dużo przygód, pomyłek.

Ksiażka jest dostępna w sklepie na Amazonie w tym linku.

Podróże z Pazurem 4-letnia podróż z psem przez Atlantyk i po Amerykach Izabella i Piotr Miklaszewscy & Snupek

4-letnia podróż z psem przez Atlantyk i po Amerykach z uwzględnieniem ekologicznych problemów świata – spotkanie z podróżnikami i autorami komiksu przygodowego o nazwie Podróże z Pazurem.

Podróże z Pazurem, bo tak nazywane jest trio: Iza, Piotr i pies Snupek, odwiedzili dotychczas 37 państw, na 5 kontynentach. Przejechali ponad 60 tys. km (głównie autostopem) i przepłynęli Atlantyk i ponad 3500 mil morskich jachtostopem, wspinali się na 5-tysięczniki (rekord wysokości to 5 822 m), przepłynęli Amazonkę, uprawiają wielodniowe trekkingi, jak na słynną górę Roraima w Wenezueli.

Próba okrążenia świata bez użycia samolotu, a czym tylko się da, w towarzystwie psa ma na celu popularyzować aktywność z psem, przełamywać stereotypy o trudnościach związanych z podróżowaniem z nim i uczyć właściwego traktowania tych, jak i innych zwierząt. Pazury przede wszystkim, próbują przekazać, że podróż należy traktować jako źródło najlepszych lekcji we wszystkich dziedzinach, w tym ekologicznych i społecznych oraz możliwość weryfikowania i uzupełniania wiedzy wcześniej zdobytej.

W ich opowieści nie zabraknie sygnalizacji tematów poważnych, problematycznych i i istotnych dla życia ludzi i całej planety. Powiązań naszych codziennych decyzji z tym stanem i jak możemy je tym samym sposobem kształtować i zmieniać. Podróż nie musi być czynnością w życiu, tylko samym jego budulcem, jak w ich przypadku – zostali autorami edukacyjnej powieści komiksowej dla młodzieży, opartej na doświadczeniach z tej podróży. Dostępne są już trzy części „Podróże z Pazurem – Historia łapą pisana” oraz część 2. Kalima nosi piaski Sahary” i 3. „W objęciach Pasatów„. Będzie możliwość zakupić komiksy z ŁAPOgrafem Snupka i indywidualnymi dedykacjami.

Jak zostałem wolnym turystą

Pełna humoru i autoironii prezentacja oparta na krótkich opowieściach o moich turystycznych mikro przygodach na łonie natury. Powiedzenie, że człowiek uczy się na błędach dobrze sprawdza się w moim szwendaniu się po świecie. Ale mówi się też, że złe wybory tworzą dobre historie. Na spotkaniu przyjrzymy się kilku kamieniom milowym, które przekształciły mnie z turysty niedzielnego w turystę zaawansowanego i przede wszystkim w turystę wolnego, którego mało co ogranicza. Opowieść o drodze, którą z całego serca wszystkim polecam. O drodze, w której wciąż jestem.

Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *