Gdzieś w czeluściach internetu przypadkiem rzuciły mi się w oczy buty w super kolorach. Z ciekawości kliknąłem zdjęcie i w ten właśnie sposób trafiłem na markę Nagaba.
Sklep firmowy Nagaba w Krapkowicach
Bardzo spodobały nam się kolory butów Nagaba, ale ani ja, ani Agata nigdy nie mielimy styczności z tą firmą. Postanowiliśmy, że przy okazji wizyty w Polsce pojedziemy do sklepu firmowego w Krapkowicach i sprawdzimy jak buty prezentują się w realu, jak leżą i czy warto w nie inwestować.
W ofercie firmy znajdują się letnie sandały, eleganckie i stylowe półbuty, buty trekkingowe damskie i męskie, trzewiki i kilka innych modeli, których nie umiem określić.
W niedużym sklepie spędziliśmy ok. godziny, mierząc wybrane modele i decydując się, który kolor wybrać. Był to spory dylemat, ponieważ podobała nam się większość wariantów. W ofercie producenta można wybierać między takimi kolorami jak:
- czerwony
- mięta
- pomarańcz
- zielony
- jasnozielony
- turkusowy
- chabrowy
Dostępne są też ciemniejsze kolory:
- czarny
- grafit
- granat
- brąz
Ostatecznie wyszedłem ze sklepu z modelem 055 JASNY ZIELONY CRAZY. Agata, która mówiła, że nie potrzebuje nowej pary butów kupiła dwie: 055 TURKUS CRAZY oraz 243 CZERWONY CAMPARI.
I weź tu człowieku nadąż za kobietami :).
Opinia o butach Nagaba
Na początku miałem delikatny problem z włożeniem wybranego przeze mnie modelu 055. Nie czułem żadnego dyskomfortu, gdy miałem je na stopach, problem był jedynie z wciśnięciem stopy do buta. Po kilku dniach półbuty rozeszły się i nic już mi nie przeszkadzało w użytkowaniu.
Z kolei Agata przez kilka dni narzekała, że delikatnie ją piją, ale i w przypadku jej zakupu po kilku dniach półbuty dopasowały się do stopy.
Buty Nagaby kupiliśmy z zamiarem użytkowania na co dzień w mieście i w niewymagającym terenie. Wydaje mi się, że sprawdzą się również latem na prostszych szlakach górskich, ale o tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że w terenie zabudowanym sprawdzają się idealnie :).
Z czego wyprodukowane są buty Nagaba?
Większość butów produkowanych prze Nagaba wykonana jest ze skóry naturalnej, przez co stopa oddycha, a but z czasem dopasowuje się do jej kształtu (tak jak było w naszym przypadku).
Wnętrze butów wykończone jest skórą naturalną, filcem lub barankiem – zależnie od preferencji klienta.
Rozmiary butów
W naszym przypadku potrzebowaliśmy mniejszych rozmiarów, niż nosimy zazwyczaj. Zamiast rozmiaru 43 pasował mi rozmiar 42, a Agata zeskoczyła z 38 na 37.
Koszt butów Nagaba
Ceny obuwia Nagaba wahają się w granicach 200-300 złotych. Nasze modele 055 kosztowały 219 i 200 złotych w sklepie firmowym. W sklepie internetowym są minimalnie droższe i kosztują 249 złotych za jasny zielony i 239 za damski turkus.
Jakość wykonania jest bardzo dobra i z czystym sumieniem mogę je Wam polecić – poza krótkim problemem u Agaty nie mamy nic do zarzucenia. Buty są solidnie wykonanie, bardzo wygodne po rozchodzeniu, a do tego mają super kolory :).
Gdzie kupić buty Nagaba?
Jeśli mieszkacie na Śląsku, możecie udać się do Krapkowic na ulicę Kilińskiego 1. Sklep firmowy otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00.
Nie musicie, tak jak my osobiście fatygować się do Krapkowic. Obuwie można zamówić online. Czas realizacji zamówienia zależy od dostępności wybranego produktu. Jeśli na magazynie nie ma wybranego przez Was modelu, zamówienie zostanie przekazane do produkcji indywidualnej. Czas realizacji to 7 do 10 dni roboczych.
Gdyby przypadkiem nie odpowiadał Wam rozmiar, czy kolor macie 14 dni na zwrot lub wymianę zakupów (bez śladów użytkowania). Obuwie jest również objęte 2 letnią gwarancją.
Często zadawane pytania
Jak buty sprawdzają się po dłuższym okresie czasu?
Buty są bardzo wygodne. Skóra dopasowała się do stopy i nie ciśnie jak w pierwszych dniach użytkowania.
Czy chodzicie w nich w górach, czy raczej się nie nadają?
Nie chodziliśmy w nich w górach, ponieważ nie kupiliśmy ich z takim zamiarem. Służą nam jak buty codziennego użytku – dojazdowe w góry. Nadają się na spacer po lesie, bardzo lekki treking, ale nie planujemy wybrać się w nich na bardziej wymagające trasy.
Ile ważą buty Nagaba?
Marka i model buta | Waga jednego buta w rozmiarze 9 |
Nagaba model 055 | 648 gramów |
Oboz Bridger Low Bdry (test w tym linku) | 510 gramów |
Keen Targhee III MID | 489 gramów |
Sprawdź nasze inne wpisy:
- Buty trekingowe marki Oboz
- Festiwal podróżniczy nad Wigram – druga edycja
- Gdzie znaleźć kamienne kręgi w UK
- Walijskie szczyty i trasy trekingowe
- Wakacje na Bali, co warto wiedzieć przed wyjazdem?
- Największe solnisko świata i jezioro Titicaca – podróż po Boliwii
- Pola lawendy w Polsce, UK i na świecie
- Podróż do Ekwadoru
- Podróż po Argentynie – przemyślenia z drogi
Przepiękne i przewygodne buty, polecam!
Podpisuję się pod tym dwiema stopami :).
Pierwsze słyszę o tej marce, ale czegoś takiego właśnie potrzebuję, dlatego (kto wie?) może zaryzykuję zakup przez internet? O ile ciuchy kupuję bez obaw, to do butów mam opory..
My również niedawno o nich usłyszeliśmy i polecamy z czystym sumieniem :). Tak jak pisałem, musieliśmy wybrać buty o numer mniejsze niż zazwyczaj nosimy. W razie czego, zawsze można wymienić na inny rozmiar.
Jestem w trakcie wyszukiwania odpowiednich butów. Oczywiście, id razu dostaję reklamy z tą marką w innych sklepach internetowych, niż u producenta 😉
Tak działa marketing internetowy, kody śledzenia i ciasteczka. Trzeba się do tego przyzwyczaić, albo można przestać korzystać z internetu. Powodzenia w poszukiwaniach :).
Bardzo słaba podeszwa, niesamowicie szybko się wyciera i zużywa. Buty ładne, ale to gra pozorów. Podeszwa wykonana ze słabej jakościowo delikatnej gumy. Buty do okazjonalnych występów…nie w deszczu.
Widziałem sporo negatywnych opinii na ta temat ich podeszwy. Nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ nasze buty nie widziały gór i pewnie ich nie zobaczą. Nie mam też porównania, ponieważ jest to pierwsza para tej firmy. Tak jak pisałeś są bardziej reprezentacyjne i traktujemy je w ten sposób. Kupiliśmy je z takim zamiarem: na miasto, czy spacery w niewymagającym terenie. Podoba się nam ich krój i kolorystyka – inna niż wszystkie.Na trekingach używamy butów marki Oboz, Meindl, Hanwag, czy Keen , które trzymają kostkę.
Zdecydowanie odradzam buty udające trekkingowie Nagaba 455 jak też samą firmę. Buty nie nadają się ani to spacerów po mieście, a tym bardziej do wędrówek po górach. Skóra wierzchnia OK., ale to co w bucie najważniejsze podeszwa poniżej krytyki. Buty trekkingowe powinny mieć podeszwy wytrzymujące 365×2=730 dni po 8km spaceru czyli umożliwiające przejście 5840km bez starcia bieżnika. Buty produkowane przez Nagabę nie wytrzymały nawet 1/10 tego jw. A po złożeniu reklamacji zostały z łysym bieżnikiem odesłane z adnotacją, że są w porządku a to naturalne zużycie… W tym samym czasie Batury wysokie częściej używane bieżnik nadal mają NIE POLECAM Nagaby nikomu, kto chce bezpiecznie spacerować. Mimo, że ładnie wyglądają
Świetne buty,kupiłam już drugi raz-wcześniejsze krótkie do kostki,teraz trzewiki.buty piękne,wygodne i przede wszystkim wytrzymałe- a chodzę ok 15 km dziennie, do tego okazjonalnie po naszych górach na wiosnę i jesień po prostu idealne ,polecam 🙂
Po 9msc totalnie się rozpadły i to jednego dnia a tu proszę …. jaka wzorowa obsługa gwarancyjna , a kupiliśmy 4 pary w przeciągu roku. Przykre, że są jeszcze takie firmy
Do reklamacji został przesłany model 423 z informacją o odklejonej podeszwie.
W związku z bardzo dużymi uszkodzeniami naprawa nie jest możliwa.
Informuję jednocześnie, iż jakiekolwiek uszkodzenia należy zgłaszać niezwłocznie po ich stwierdzeniu. Ułatwia to ewentualną naprawę obuwia i nie powoduje dalszego postępowania uszkodzenia.
Wobec powyższego reklamacja nie została rozpatrzona pozytywnie.