Dublin Babe

Dublin Babe

English

Dublin

Dublin odwiedziłem już kilkakrotnie. Niestety były to bardzo krótkie wizyty. Mimo ograniczonego czasu zawsze udawało mi się coś zobaczyć. W mieście jest kilka punktów, które warto zobaczyć.

Podczas ostatniego pobytu  wybrałem się do Destylarni Jamesona. Nie produkuje się tam już whiskey, ale muzeum całkiem przyzwoicie pokazuje proces produkcji tego trunku. Zwiedzanie trwało ok. 2 godzin, na końcu zwieńczone było degustacją alkoholu ( wliczonej w cenę biletu ok. 15 funtów ).

Dublin Castle

Dublin Castle, była siedziba królów, w której obecnie mieści się muzeum. Jak w większości obiektów tego typu można tam znaleźć meble i sporo obrazów. Na niektórych stronach napisane jest, że trzeba koniecznie je zobaczyć. Osobiście uważam, że jeśli jest na to czas, warto się tam wybrać. Jednak wszystko zależy od tego co się lubi i jakie są realia pogodowe – jest to dobre miejsce na przeczekanie deszczu :). Bilet 4.5 euro.

Centrum Dublina

Centrum miasta jak to centrum: sporo pubów, restauracji, sklepów i domów handlowych. Wszystko poprzeplatane kościołami. Swoją drogą jest ich tam tak dużo, że z jednego został zrobiony bar. Mowa tu o Temple Bar. Miejsce te przyciąga sporą ilość turystów. Skusiłem się, żeby tam zajrzeć i powiem szczerze, że nie zrobiło to na mnie wrażenia, był to po prostu zwykły bar. Miejsce i wystrój może co niektórych szokować, ale nie ma tam nic specjalnego. Małe, ciemne, zatęchłe puby mają więcej uroku :).

Tylko tyle udało mi się zobaczyć w jeden dzień :).

Fabryka Guinnessa

Podczas poprzednich wizyt byłem również w Fabryce Guinnessa,  ( tak jak w przypadku destylarni bilet nie należy do najtańszych, na koniec dostaniemy kufel piwa – zawsze to jakieś pocieszenie 🙂 ). Muzeum pokazuje proces produkcji i historię browaru. Zwieńczeniem zwiedzania jest przeszklona obrotowa wieża z panoramą miasta. Przyjemnie oglądało się widoki popijając Guinnessa :). Bilet 20 funtów.

Bray Head

Dobrym punktem widokowym jest też Bray Head. Miejsce to leży ok 40 min od centrum. Trasa na szczyt nie jest wymagająca i warto wybrać się tam na spacer. Przyjemna odskocznia od miasta z ładnymi widokami. Byłem tam kilka lat temu, nie myślałem wtedy jeszcze o blogu i niestety nie mam zdjęć – musicie uwierzyć mi na słowo :).

Cliffs of Moher

Z miejsc, które naprawdę warto zobaczyć są Cliffs of Moher. Ponad 3 godziny jazdy ze stolicy. Sporo turystów, co nie powinno dziwić, bo jest to jedno z bardziej znanych miejsc w Irlandii. Spacer wzdłuż krawędzi ( w bezpiecznej odległości ) z pięknymi widokami zrobił na mnie spore wrażenie.

W samym Dublinie jest jeszcze kilka miejsc, do których można się wybrać, chociażby Phoenix Park czy St. Patric Catedral. Mam zamiar odwiedzić je przy okazji kolejnej wizyty – oby tylko pogoda mi dopisała. Zawsze gdy byłem w mieście padał deszcz lub śnieg :D. Mam nadzieję, że następnym razem trafię na słońce :).

SMACZNE-PODROZE-png

Tags

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: