Pocztówka z Suwalszczyzny

Pocztówka z Suwalszczyzny

Pocztówka z Suwalszczyzny

Stało się :). Pomysł przerodził się w coś namacalnego. Pierwsze pocztówki promujące Suwalszczyznę zostały wydrukowane :). Niby nic wielkiego, ale bardzo mnie to cieszy :).

O co w ogóle chodzi mi z tymi pocztówkami?

Jest to projekt non-profit nastawiony na promocję Suwalszczyzny. Kartka pt. „Wigry” była pierwszą. Później powstał cykl pt. „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie”: ” Suwalszczyzna zimą”, „Suwalszczyzna wiosną”, „Suwalszczyzna Latem” oraz „Jesień na Suwalszczyźnie”

Wydrukowana została również kartka promująca Suwałki Blues Festival.

W 2018 roku przy współpracy z fotografem Marcinem Marczakiem i pod patronem Wigierskiego Parku Narodowego zrealizowałem serię widokówek „Zwierzęta Suwalszczyzny„. Wydałem 4 pocztówki ze zwierzętami mieszkającymi w naszym regionie; bóbr, łoś, łabędź oraz zimorodek. 

Pocztówki były głównie przekazane do Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach mieszczącym się w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3 Maja ( wejście od ul. Ks. K. Hamerszmita ), Muzeum Wigier w Starym Folwarku, do Domu Gościnnego Azyl w Starym Folwarku oraz kompleksu turystycznego U Jawora w Gawrych Rudzie – skąd bezpłatnie można było je odebrać.

W 2019 roku przewidziałem tylko jedną pocztówkę, na której pojawi się zwycięska praca wyłoniona w konkursie organizowanym przez Wigierski Park Narodowy

Więcej o mnie i o tym co robię znajdziesz na stronie głównej bloga oraz na profilu Smaczne Podróże na Fb.

 Suwałki Blues Festival

Grafika powstała z połączenia zdjęć Katarzyny Zielińskiej oraz Krzysztofa Mierzejewskiego. Ponownie serdecznie dziękuję za udostępnienie zdjęć. Wszystko pięknie zmontowała Marta Ołownia  i efekt możecie podziwiać powyżej w galerii :).

Pocztówka „ Suwałki Blues Festiwal”  została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Suwałk.

Wiosna na Suwalszczyźnie

Dzięki uprzejmości Krzysztofa Mierzejewskiego powstała kolejna kartka „Suwalszczyzna wiosną”. Zdjęcie dosłownie mnie oczarowało :). Dziękuję bardzo za udostępnienie fotografii.

Lato na Suwalszczyźnie

Do letniej kartki zdjęcia udostępniła Katarzyna Zielińska oraz Grzegorz Tomkiewicz, wszystko pięknie zmontował GT Design, czyli autor części zdjęć Grzesiek.

Pocztówki były dostępne m.in. w CIT w SuwałkachMuzeum WPN w Starym Folwarku , U Jawora w Gawrych Rudzie.

Jesień na Suwalszczyźnie

Dziękuję bardzo Oldze Wielogórskiej za stworzenie pocztówki innej niż wszystkie do tej pory :). Za tył odpowiedzialny był Grzesiek, GT Design który pomagał mi z grafikami. Kartki można było znaleźć w CIT w Suwałkach oraz Muzeum WPN w Starym Folwarku.

ZWIERZĘTA SUWALSZCZYZNY

Jak sugeruję nazwa na widokówkach znalazły się zwierzęta mieszkające w lasach i jeziorach Wigierskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Na pierwszej kartce znalazł się zimorodek – mieszkający na brzegach jezior.

Druga kartka była poświęcona łosiowi.

Na trzeciej zagościł bóbr, który jest logo Wigierskiego Parku Narodowego.

Na czwartej, ostatniej widokówce znalazł się łabędź.

Najnowsze wpisy:

7 Comments

  1. Trochę daleko mam.. Byłam w Suwałkach kilka lat temu podczas zwiedzania Kresów. Piękne tereny.. 🙂

  2. Fanie, że promujecie niedoceniane miejsca. Suwalszczyzna jest piękna:)

    • Jest to bardzo piękne miejsce o każdej porze roku :). Choć wiadomo, że latem i zimą jest tam najwięcej rzeczy do robienia. Z kolei wiosna i jesień jest spokojniejsza, ale bardziej barwna :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *