Spotkanie podróżników w Londynie

Spotkanie podróżników w Londynie

Spotkanie podróżników w Londynie zostało zainspirowane poprzednią imprezą, którą zorganizowaliśmy w Newcastle.

Ze względu na duże zainteresowanie publiczności postanowiliśmy powtórzyć to w Klubie Orła Białego w Londynie o godzinie 17:00, 18 kwietnia (sobota).

Adres: 211 Balham High Rd, Balham, London SW17 7BQ

Plan spotkania podróżników w Londynie

W Londynie pojawi się ten sam, który wystąpił w Newcastle, czyli:

  • Arkadiusz Makowski – “Czy Grenlandia jest zielona?”
  • Karolina Szczerkowska – “Pub na końcu świata”
  • Mateusz Błażejczak “Przewodnik po Szkocji”
  • Robert Poturalski – “Niespodziewana przygoda z Gruzją”
  • Agata Wilk – “Rok na Antarktydzie”

Czy Grenlandia jest zielona?

Podczas spotkania podróżników opowiem Wam jak dostać się na Grenlandię. Jak przemieszczałem się między miastami oraz co robiłem tam przez miesiąc. Skupię się na trzech największych miastach, które odwiedziłem: Nuuk, Sisimiut oraz Ilulissat. Do tego będzie, krótki filmik z podróży oraz pokaz slajdów. Odpowiem również na tytułowe pytanie, czy Grenlandia jest zielona?

Pub na końcu świata

Podczas pierwszego spotkania Karolina Szczerkowska opowiedziała o samotnym przemierzaniu szlaków i gór Wielkiej Brytanii, spaniu na dziko i o tym, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko chcemy :). W Londynie opowie również o samotny przemierzaniu szlaków, ale tematem głównym będzie Szkocja i Pub na końcu świata, do którego można dostać się łodzią, bądź po kilku dniach marszu.

Więcej zdjęć z wypraw Karoliny znajdziecie na jej Instagramie.

Przewodnik po Szkocji

Mateusz Błażejczak mieszka w Szkocji od 2011 roku i od tamtego czasu intensywnie eksploruje tamtejsze rejony. Jest miłośnikiem małych i dużych podróży oraz szkockiej. Odwiedził ponad 30 krajów, ale ciągle mu mało i ciągle planuje nowe wyjazdy w różne zakątki świata.

W swojej prezentacji Mateusz opowie atrakcjach w Edynburgu, Glasgow i szkockich Highlandach. Jego artykuły możecie znaleźć na stronie szkocki.pl.

Niespodziewana przygoda z Gruzją

Prelekcja Roberta Poturalskiego – “Niespodziewana przygoda z Gruzją” przekonała mnie w stwierdzeniu, że Gruzja jest piękna i warta zachodu.

Robert trafił do Gruzji przypadkiem, nic nie wiedząc o tym kraju. Poleciał z Europy do Azji, a okazało się, że przyleciał z zacofanego kraju, do kraju nowoczesnego, do tego chyba najbardziej przyjaznego wobec Polaków na świecie i ultra bezpiecznego. Po drodze otrzymał honorowe obywatelstwo gruzińskie od prezydenta Micheila Saakashvillego :).

Rok w Antarktyce

Agata Wilk jest miłośniczką gór i trekingu, która od niedawna współtworzy blog Smaczne Podróże oraz towarzyszy mi w życiu prywatnym.

Odwiedziła dziesiątki krajów na kilku kontynentach, od Europy poprzez AzjęAmerykę Południową na Antarktydzie kończąc.

W swoim życiu odbyła trekingi do takich miejsc jak Torres del PaineCerro Torre w PatagoniiEverest Base Camp w Nepalu, czy K2 Base Camp w Pakistanie. Swojego czasu ciekawość świata zaprowadziła ją na roczny kontrakt do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, gdzie jak mówi, nie tylko czuwała nad zdrowiem uczestników, ale również liczyła pingwiny.

Wszystkich zainteresowanych podróżami zapraszamy serdecznie na spotkanie!

Nasze inne spotkania i wpisy

Najnowsze wpisy:

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *