Spotkanie Podróżników w Glasgow

Spotkanie Podróżników w Glasgow

Mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie podróżników, które odbędzie się 1 października (piątek) w Glasgow w Sikorski Polish Club, 5 Parkgrove Terrace, Glasgow G3 7SD.

Organizacja spotkania była możliwa dzięki współpracy z Kaliną Remiszewską, którą część mogła poznać na 2 Spotkaniu Podróżników w Newcastle oraz dzięki uprzejmości Sikorski Polish Club, który udostępnił nam salę.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Kalinie zapraszam do filmiku

Plan Spotkania Podróżników w Glasgow

18:00 – Rozpoczęcie, przywitanie gości

18:10 – Czy Grenlandia jest zielona? – Arkadiusz Makowski

19:10 – Tadżykistan – rowerem przez Pamir Highway – Justyna Lorek

20:10 – Rok na Antarktydzie – Agata Wilk

Adres: Sikorski Polish Club, 5 Parkgrove Terrace, Glasgow G3 7SD

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak podczas prelekcji będzie wystawiona puszka, do której chętni będą mogli wrzucić datek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Scottish Mountain Rescue, które ostatnio uratowało naszego rodaka, po wypadku w górach.

Czy Grenlandia jest zielona?Arkadiusz Makowski

W 2015 roku zacząłem podróżować i poznawać świat. Właśnie wtedy powstał blog Smaczne Podróże. Na przestrzeni lat podróżowałem głównie solo po takich krajach jak NepalFilipinyGrenlandiaHiszpania (wszystkie relacje znajdują się na tym blogu w zakładce Podróże). Były też wyjazdy z innymi podróżnikami do Kirgistanu, czy Indonezji.

Podczas spotkania podróżników opowiem Wam o „wiosennej” podróży po Grenlandii. Wiosna nie przeszkodziła mi w poznawaniu tego kraju i odwiedzeniu ciekawych miejsc, zobaczeniu gór lodowych, połowie ryb, czy kempingu na bezludnej wyspie. Była też jazda psim zaprzęgiem oraz kosztowanie lokalnych przysmaków takich jak foka, wieloryb, renifer i wół piżmowy.

Więcej o mojej podróży można przeczytać w książce Greenland Adventure.

Tadżykistan – rowerem przez Pamir Highway – Justyna Lorek

Chciałabym podzielić się wspomnieniami z mojej rowerowej wyprawy Traktem Pamirskim, którą to odbyłam pewnego upalnego lata 2019 roku. Tadżykistan, bo o nim będzie mowa, mimo iż to kraj niewielki, powala pięknem przyrody, a gościnność i prostota ludzi go zamieszkujących budzi szacunek i wprawia w zadumę. Będzie mi niezmiernie miło raz jeszcze przemierzyć jego surowe, na pazór tylko, bezludne pustkowia, poczuć piekące słońce i wiatr smagający lico, zasmakować soczystych i pełnych słodyczy owoców, a nade wszystko doświadczyć spotkania z ludźmi o wielkim sercu.

Rok na AntarktydzieAgata Wilk

Agata jest miłośniczką gór i trekingu, która od pewnego czasu współtworzy blog oraz towarzyszy mi w życiu prywatnym.

Agata odwiedziła dziesiątki krajów na kilku kontynentach, od Europy poprzez AzjęAmerykę Południową na Antarktydzie kończąc. W swoim życiu odbyła trekingi do takich miejsc jak Torres del PaineCerro Torre w PatagoniiEverest Base Camp w Nepalu, czy K2 Base Camp w Pakistanie. Swojego czasu ciekawość świata zaprowadziła ją na roczny kontrakt do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, gdzie jak mówi, nie tylko czuwała nad zdrowiem uczestników, ale również liczyła pingwiny.

Po zapisaniu się do naszego Newslettera będziecie mieli możliwość obejrzenia galerii z Antarktydy, która znajduje się w tym linku.

Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *