3 Spotkanie Podróżników w Newcastle

3 Spotkanie Podróżników w Newcastle

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Spotkania Podróżników w Newcastle. Prelekcje odbędą się 4 września o godzinie 18:00 w sali, w której do tej pory były organizowane poprzednie spotkania, czyli w Polskiej Parafii Our Lady Of Czestochowa Church, Newcastle upon Tyne, NE4 7SF.

Wstęp wolny, tym razem nie trzeba rezerwować miejsc. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Plan 3 spotkania podróżników w Newcastle

18:00 – Przywitanie gości

18:10 – Wyprawa po kubek dobroci – Oskar Usarek

19:10 – Pakistan trekking do K2 – Czyli spełnienie marzeń na wysokości – Agata Wilk

20:10 – Tajemniczy lud Tana Toraja Bodek Travel Video

Wyprawa po kubek dobroci – Oskar Usarek

Opowiem o tym, jak moja nietypowa podróż autostopem do Szkocji uratowała mi zdrowie, jak zagospodarować dawne pasje na swoją korzyść i jak to jest być jednocześnie turystą i atrakcją turystyczną.

Pakistan trekking do K2 – Czyli spełnienie marzeń na wysokości – Agata Wilk

Od dziecięcych lat marzyłam o podróżach w dalekie zakątki. Kusiły mnie nieco bardziej niedostępne, a nawet ekstremalne miejsca. Podczas rozlicznych podróży udało mi się wędrować przez Himalaje Nepalu (2010,2011) i Himalaje Indii (2012), to właśnie tam bardzo zapragnęłam doświadczyć gór Karakorum. Mityczne miejsce odwiedzane przez wielu Himalaistów i bogato opisywane w książkach, które natchnęły mnie marzeniami. Minęło wiele lat i jeszcze więcej podróży, zanim udało mi się zrealizować szalone marzenie podróży do Pakistanu (2018).
Będzie to opowieść o szalonej eskapadzie z Islamabadu poprzez niebezpieczna Karakorum Highway do Skardu, nastepnie do Askole, poprzez lodowiec Baltoro i Concordii dotarłam do majestatycznego K2… ale bez zbędnego rozpisywania się, zapraszam na wspólne wspomnienia z wyprawy podczas 3 spotkania podróżników w Newcastle.

Tajemniczy lud Tana Toraja – Bodek Travel Video

Opowiem o podróży do ludzi Tana Toraja zamieszkujących centralną część Indonezyjskiej wyspy Sulawesi. Tana Toraja to ludzie o niezwykłej kulturze i zwyczajach. Charakterystycznym obrazkiem dla tego regionu są domy z dachami w kształcie łodzi zwanymi Tongkonan. Mimo iż w większości są chrześcijanami, nadal kultywują pradawne zwyczaje, jednym z nich są niezwykle pogrzeby trwające po kilka dni. Zanim jednak dojdzie do takiego pogrzebu, rodzina gromadzi środki, a zabalsamowane ciało czeka na ten dzień nawet kilka lat. Wszystko jest tutaj tajemnicze, dla nas nieznane, trochę straszne, a zarazem fascynujące.

Adres sali: Our Lady Of Czestochowa Church, Newcastle upon Tyne, NE4 7SF

Wstęp wolny.

Sprawdż również:

Najnowsze wpisy:

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *