Drugie spotkanie podróżników w Newcastle

Drugie spotkanie podróżników w Newcastle

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na 2 spotkanie podróżników w Newcastle. Prelekcje odbędą się 16 lipca 2021 roku (piątek) w sali przy Polskiej Parafii w Newcastle.

Adres: Our Lady Of Czestochowa Church, Newcastle upon Tyne, NE4 7SF


Plan drugiego spotkania Podróżników w Newcastle

Rozpoczęcie 18:00

„Filipiny kraj tysiąca wysp i wulkanów” – Arkadiusz Makowski

„O marzeniach, odwadze i podróżowaniu na podstawie wyprawy na Islandię” – Tomasz

„Podróż do Japonii” – Joanna Robson

„Moja droga przez 282 munro” – Kalina Ślusarska


Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak ze względu na obecne ograniczenia, możemy wpuścić na sale jedynie 30 osób. Dlatego, aby uniknąć nieporozumień w dniu spotkania, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zapisy.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Chęć uczestnictwa proszę przesyłać na adres mailowy: arkadiusz.makow(at)gmail.com. Tytuł wiadomości: 2 SPOTKANIE PODRÓŻNIKÓW W NEWCASTLE. W treści proszę podać imię i nazwisko osoby rezerwującej, oraz ilość miejsc – maksymalnie 2 na zgłoszenie.

Przykro nam, że musimy okroić pojemność sali, ale wychodzimy z założenia, że lepiej zorganizować spotkanie z mniejszą liczbą gości, niżeli wcale. Mamy nadzieję, że w bliskiej przyszłości uda się nam zorganizować kolejne prelekcję, już bez restrykcji.

Piątkowe spotkanie to nie wszystko co planujemy. Następnego dnia w sobotę wieczorem spotykamy się w Bothie Roughside (zobacz co to bothie w tym wpisie). Namiary na mapach OS: NY 74500 83300. Arkusz mapy OS LR80.

Lokalizacja w internetowej mapie OS

Latitude: 55° 8′ 36″ N

Longitude: 2° 24′ 5″ W

W trakcie wieczornego spotkania będziemy dzielić się swoimi historiami podróżniczymi przy ognisku. Prosimy zabrać namioty, własny koszyk i dobre nastawienie. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają wtedy czas.

Na spotkanie przy ognisku nie obowiązują zapisy, wiec jeśli byłeś poza pierwszą trzydziestką z listy lub nie miałeś czasu w piątek, zapraszamy w sobotę na ognisko.

Opis prelekcji w wielkim skrócie

„Filipiny kraj tysiąca wysp i wulkanów”

Relacja z podróży solo po Filipinach. Odwiedziłem zaledwie 10 wysp, z ponad siedmiu tysięcy, jednak w czasie miesięcznego wyjazdu odwiedziłem kilka wulkanów, skosztowałem lokalnych potraw i spędziłem Wielkanoc z Filipińską rodziną.

„O marzeniach, odwadze i podróżowaniu na podstawie wyprawy na Islandię”

Wymyśliłem sobie życie i postanowiłem być szczęśliwy. Zanim to nastąpiło, Islandia jako kraina wydawała mi się na tyle zimnym i surowym, że gdy kolega zaproponował mi tygodniowy wyjazd, pokręciłem nosem i odmówiłem bez wahania. Minął rok, a ja na tyle zmieniłem swoje zdanie o Islandii, że stał się dla mnie najpiękniejszym krajem, jaki miałem okazję odwiedzić ze względu na swoją różnorodność przyrodniczą, dzikość, inność. Swój punkt widzenia na Islandię zmieniłem pod wpływem Justina Biebera, pewnego youtubera i basenu z ciepłą wodą w samym sercu gór -na wyłączność.

„Podróż do Japonii”

Moja opowieść będzie o podroży do Japonii, gdzie odwiedziłam Tokyo i Kyoto, jak również teren aktywny sejsmicznie, Las Bambusowy. Będzie o wrażeniach jakie robi Japonia na Europejczykach, o jedzeniu, o zabytkach, trochę o religii i historii. Opowieść będzie okraszona zdjęciami I osobistymi wrażeniami.

„Moja droga przez 282 munro” – Kalina Ślusarska

Na pytanie, jak udało mi się zdobyć wszystkie najwyższe szczyty w Szkocji odpowiem : wytrwałością I dobrą organizacją, a nie w brew pozorom, nadmiarem wolnego czasu i nudą. 

Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

4 Comments

 1. Agata

  Już się nie mogę doczekać ❤️❤️❤️

  • arkadiusz.makow

   Ja też :). Jeszcze 2 tygodnie :).

 2. Annie

  Było pięknie ❤️
  Wspaniali jesteście ☺️ dobrą energią dzielcie się jeszcze więcej ✌️

  • arkadiusz.makow

   Dziękuję bardzo za pomoc w organizacji oraz miłe słowa :). Mam nadzieje, że wkrótce znowu spotkamy się na podobnym spotkaniu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *