Sklep, eBooki i książka Smaczne Podróże

Sklep, eBooki i książka Smaczne Podróże

Poprzedni rok nie obfitował we wpisy oraz filmiki na naszym kanale YouTube. Przyczyna była prosta, brak czasu. Mimo że nie byliśmy aktywni online, działo się, i dalej się dzieje sporo pobocznych rzeczy. Sprawdźcie sami, co robiliśmy i co planujemy.

Przenieśliśmy domenę

Przenieśliśmy domenę Smaczne Podróże z WordPress.com na WordPress.org. Przysporzyło to sporo kłopotów, ponieważ mimo kilkukrotnych prób nie udało mi się wgrać kopii zapasowej fotografii na nowy hosting, więc wszystkie pliki musiałem wgrywać ręcznie. Wydaje mi się, że przyczyną był zbyt duży rozmiar fotografii, które kiedyś publikowałem na blogu. Musiałem pomniejszyć zbyt duże pliki i wgrać na nowo. Na pewno był na to jakiś sposób, ale moje umiejętności w tej dziedzinie nie są duże.

Przeniesienie domeny pozwoli nam na swobodne działania bez ograniczeń, więc mimo trudności, jakie to za sobą niosło, jestem zadowolony z tej decyzji. W niektórych miejscach dalej brakuje zdjęć, więc najmocniej przepraszam za słabe doznania wizualne.

Usunęliśmy zbędną treść

Przy okazji przeniesienia domeny usunęliśmy sporo zbędnej treści. Były to wpisy lub strony, które nie zawierały żadnych informacji lub zwyczajnie były słabej jakości. Takie małe porządki, które w mojej ocenie usprawnią poruszanie się po stronie.

Przygotowujemy Festiwal

Jesteśmy w trakcie przygotowania II edycji Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami. Wraz z Muzeum Wigier, gdzie będą miały miejsce spotkania podróżników, ustaliliśmy termin na 6-7-8 sierpnia 2021 roku. Czekamy jeszcze do końca maja na potwierdzenie zaproszonych prelegentów. Gdy będziemy mieli już wszystkie odpowiedzi, będziemy mogli ułożyć program festiwalu i oficjalnie go ogłosić.

Wdrożyliśmy politykę prywatności, Newsletter oraz sklep

Wprowadziliśmy politykę prywatności, ponieważ zaczynamy tworzenie swojego Newslettera – lepiej późno niż wcale, do tego tworzymy Sklep, który niedługo się rozrośnie.

Na początku będziemy sprzedawali tam fotografię w wysokiej rozdzielczości, do druku we własnym zakresie. Fotografie traktuje jako cegiełki na wsparcie Smaczne Podróże. Mam nadzieję, że utworzenie sklepu pomoże w rozwoju Smaczne Podróże i pokryje części kosztów prowadzenia bloga oraz naszych projektów takich jak np. Festiwal Podróżniczy nad Wigrami.

Z czasem na stronie naszego sklepu wdrożymy eBooki oraz gadżety Smaczne Podróże. Sklep jest obsługiwany przeze mnie, więc Wasze dane nie trafią do osób trzecich.

Wydaliśmy 2 książki!

Wydaliśmy dwie książki, niestety w języku angielskim, ponieważ było to jedyna możliwa opcja w naszym przypadku. Umożliwiła to platforma Amazon KDP, gdzie można wgrać bezpłatnie gotowy plik książki lub eBooka. Amazon zajmuje się dystrybucją, drukiem na żądanie oraz ewentualnymi zwrotami. Ja dostaje prowizję z części zysków. Nie jest ona olbrzymia, ale ziarko do ziarka i zbierze się miarka.

Do tej pory pojawiły się dwie części, które są dostępne na Amazonie:

Zerknijcie proszę na nasze książki klikając w powyższe linki. Przejdziecie od razu do wybranej pozycji na Amazonie. Książki są napakowane fotografiami i opisami. Nawet jeśli nie macie czytnika Kindle, możecie ściągnąć bezpłatną aplikację Kindle na telefon i na niej przeczytać eBook. Niestety wersja drukowana nie jest dostępna w Polsce, ponieważ Amazon KDP nie obsługuje jeszcze naszego kraju – może kiedyś to się zmieni.

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się na zakup eBooka, po jego przeczytaniu prosiłbym o pozostawienie opinii na Amazonie. Pozytywne oceny pomogą w osiągnieciu lepszego rankingu wśród sprzedawanych książę, z kolei konstruktywna krytyka pomoże mi poprawić niedociągnięcia, których sam nie zauważam. Tekst był sprawdzony przez native speaker, także nadaje się do czytania :).

Zaplanowaliśmy jeszcze kilka kolejnych części, ale najpierw musimy dokończyć inne projekty. Zainteresowanych tematem Amazon KDP i tym jak wydać własną książkę z pomocą tej platformy zapraszam do poprzedniego wpisu: Sposób na bezpłatne wydanie ebooka i książki, gdzie opisuję kroki, które doprowadziły do pojawienia się książek i dlaczego są po angielsku.

Tworzymy przewodnik po Suwalszczyźnie

Podjąłem wyzwanie stworzenia przewodnika po Suwalszczyźnie, który będzie udostępniony każdej osobie zapisanej do Newslettera Smaczne Podróże. W pierwszej edycji znajdą się potraw regionalne z fotografiami oraz przepisami, opis niektórych zwierząt, które można spotkać na naszym terenie, baśnie, niektóre szlaki i atrakcje.

W opisie ebooka o Suwalszczyźnie często przewija się słowo niektóre, ponieważ nie jestem w stanie opisać wszystkiego. Pierwsze edycje nie będą kompletne, ale już teraz mam 60 stron tekstu, więc nawet w pierwszej wersji będzie sporo informacji i ciekawostek. Ebook zostanie omówiony w oddzielnym wpisie, gdy będzie już gotowy. Jego publikację planujemy przed wakacjami.

Przygotowujemy książkę „Jak ugryzłem podróżowanie”

Książka jest już dostępna na łamach naszego sklepu internetowego, który znajdziecie w tym linku.

Zainteresowani mogą sprawdzić przykładowe rozdziały w poniższych wpisach:

Na koniec zachęcam Was do odwiedzin i Subskrypcji naszego kanału YouTube oraz do zapisania się do Newslettera. Z braku czasu wątpię, żebyśmy byli w stanie wysyłać do Was wiadomość częściej niż raz w miesiącu, więc nie zalejemy was falą spamu, tylko wyselekcjonowanymi informacjami.

Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *