O blogu

WITAMY SERDECZNIE NA BLOGU PODRÓŻNICZYM SMACZNE PODRÓŻE!

Smaczne Podróże powstały w 2015 roku i początkowo był to blog na którym tylko i wyłącznie opisywałem swoje PODRÓŻE, zarówno te bliskie jak i dalekie. Wyjazdy przywodziły mi wspomnienia poznanych ludzi, pięknych widoków oraz  SMACZNEGO  jedzenia. Właśnie stąd wzięła się nazwa strony.

Od pewnego czasu towarzyszy mi Agata Wilk miłośniczka gór i trekingu. Moja personalna i profesjonalna ratowniczka medyczna :).

Swoją przygodę z podróżowaniem rozpoczęła dużo wcześniej niż ja. Odwiedziła dziesiątki krajów na kilku kontynentach, od Europy  poprzez  AzjęAmerykę Południową  na  Antarktydzie  kończąc. W swoim życiu odbyła trekingi do takich miejsc jak  Torres del PaineCerro Torre w PatagoniiEverest Base Camp  w  Nepalu, czy  K2 Base Camp  w  Pakistanie.

Ewolucja Smaczne Podróże

Blog z biegiem ewoluował, zaczęły pojawiać się lepsze, bardziej przydatne teksty, ładniejsze fotografie oraz filmiki, które możecie zobaczyć na kanale YouTube Smaczne Podróże.

Ewolucja sprawiła, że postanowiłem udostępniać na stronie treści również innych autorów.

Akcje Smaczne Podróże

Pocztówka z Suwalszczyzny

Od początku istnienia strony staram się promować rodzimy region; Suwalszczyznę. Na przestrzeni lat, przy współpracy z lokalnymi artystami oraz fotografami wydałem 12 darmowych pocztówek (m.in. seria “Cztery pory roku na Suwalszczyźnie“, czy “Zwierzęta Suwalszczyzny“).

Festiwal Podróżniczy nad Wigrami

Jestem również pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu podróżniczego nad Wigrami. W tym roku organizujemy II edycję. Zapraszamy wszystkich ponownie do Muzeum Wigier w dniach 10-11-12 lipca!

Spotkania Podróżników

Organizujemy również spotkania podróżników w UK.
Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Newcastle. Odbyło się 5 ciekawych prelekcji. Jesienią mamy w planach powrót do Newcastle.

Akcja charytatywna z “Wigier do Bałtyku – Płyniemy dla Przystani!”

Wraz z dwójką zapaleńców: Danielem Daneckim oraz Jakubem Skrodzkim spłyniemy w maju 3 kajakami z jeziora Wigry do ujścia Wisły do Bałtyku. Akcja nastawiona jest na zebranie jak największej sumy, która zasili konto Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie.

Opinie

Chciałbym złożyć podziękowania P. Arkadiuszowi Makowskiemu za owocną
współpracę w dziedzinie promowania naszego regionu w kraju, jak też poza jego granicami na swoim blogu Smaczne Podróże.

Dzięki zaangażowaniu tego młodego człowieka Suwalszczyzna staje się bliższa i lepiej poznana. Opisy atrakcji, uroków jezior i piękna, niezwykłości naszej przyrody, smaków,  zachęcają do przyjazdu w ten zakątek północno-wschodniej Polski.

Pan Arkadiusz okazał się też dobrym współorganizatorem imprezy pt. Wigierski Festiwal Podróżniczy w Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Zaprosił znakomitych podróżników z różnych części Polski, którzy z ogromną pasją i miłością do podróżowania opowiadali nam o najbardziej odległych krańcach świata, zarażając chęcią podróżowania i poznawania nowego. Jest osobą odpowiedzialną i dążącą z uporem  i pasją do realizacji założonych pomysłów i planów. Podczas imprezy zarażał Gości swoją gościnnością, umożliwiając poznanie smaku sękacza i innych smakołyków z naszego regionu. Gościnność, otwartość i ufność to domena mieszkańców Suwalszczyzny.

Współorganizator Festiwalu jest człowiekiem operatywnym i oddanym sprawie. Poświęcił swój prywatny czas, a nawet własne środki finansowe na reklamę wydarzenia. Zaangażowanie i wszystkie działania podjęte były bardzo trafne i sensowne, ponieważ WFP okazał się udaną, super imprezą. Długie rozmowy wieczorne z podróżnikami zostały niedokończone i pozostawiły wielki niedosyt stąd liczymy na dalszą współpracę i kontynuowanie Wigierskiego Festiwalu Podróżniczego jako imprezy cyklicznej w następnych latach…

Do zobaczenia za rok!

WPN


Cóż, ominę wstęp i od razu przejdę do sedna.. gdy wpiszesz w wyszukiwarce: blog podróżniczy, ta „wypluje” setki – tak setki stron, linków mniej bądź bardziej na temat. Masa ludzi chce dzielić się z innymi swoimi przygodami – pobudki są różne, nie wnikam. Tylko to, że ktoś chce to nie znaczy, że potrafi, że ma coś do powiedzenia innego niż reszta (może to dość surowy wniosek, ale prawdziwy). Masa wpisów się dubluje, niezbędny proces naturalnej selekcji. Zostają perełki, a wśród nich SMACZNE PODRÓŻE. Dlaczego? O nie, tak łatwo nie będzie – nie dam Wam gotowej odpowiedzi – odwiedźcie blog i przekonajcie się sami. Od siebie dodam tylko tyle: jeśli oczekujecie czegoś więcej niż tylko sweet fotek na insta i lansu, jeśli chcecie poczytać o cudownych – niekoniecznie komercyjnych zakątkach świata, jeśli macie dość podróżniczego lukru, interesują Was subiektywne – nie sponsorowane opinie dot. miejsc, sprzętu, jeśli lubicie gotować, cenicie szczerość, w końcu jeśli dostrzegacie różnicę pomiędzy: być, a przeżyć coś na prawdę, to nie będziecie zawiedzeni. Arek i Agata jakimś cudem nie dali się pochłonąć przez podróżniczy mainstream, udowodnili, że można. Inspirują. Prywatnie są normalnymi ludźmi, którzy smakują świat, kawałek po kawałku. Łechcą podniebienia czytelnika, działają na wyobraźnię. Czytasz wpis i kubki smakowe czują niedosyt – to na prawdę „smaczne” podróże. Chętnie dzielą się tym na blogu i.. w realu także. Bardzo Im kibicuję, stąd taki elaborat.

Robert Rutkowski Commercial & Fine-Art Photography


Z Panem Arkadiuszem współpracowaliśmy w związku z Jego miesięczną podróżą po Grenlandii. Od razu zaciekawił nas pomysł oraz kierunek wyprawy przez co zdecydowaliśmy się Go wesprzeć. Po dostarczeniu na czas wszystkich materiałów reklamowych tj. testu oraz bardzo ładnych zdjęć produktowych mogę tylko pochwalić osobę Pana Arkadiusza za rzetelność oraz jakość przekazanych materiałów. Życzę dalszego spełniania marzeń oraz podróży w równie ciekawe miejsca w butach Meindl :).

LARIX Sp J. oficjalny dystrybutor obuwia Meindl.


Jako właściciel pracowni reklamowej mogę powiedzieć jedynie dobre słowa na temat Smaczne Podróże. Zlecane projekty pocztówek i inne grafiki, które otrzymuję są dobrze przygotowane do druku, a płatność za zamówienie jest zawsze na czas. Arek jest osobą, która stawia na jakość. Cieszy mnie, że wybrał właśnie moją firmę. Liczę na dalszą współpracę.

Studio R Pracownia Reklamy


Arek poprosił mnie o wsparcie projektu Pocztówka z Suwalszczyzny. Zaciekawił mnie swoim pomysłem i chęcią promocji regionu. Zdecydowałam się wesprzeć jego działania. Nasza współpraca zaowocowała wydaniem dwóch pocztówek: Jesień na Suwalszczyźnie oraz Biały Miś w poszukiwaniu korzeni. Zaprojektowane kartki faktycznie zostały wydane – kilka egzemplarzy trafiło również do mnie . Choć nie mieliśmy zbyt wiele czasu na rozmowę i lepsze poznanie mogę powiedzieć o nim, że jest pozytywnie zakręconym młodym człowiekiem , którego warto wesprzeć. Życzę Mu kolejnych fajnych pomysłów i ciekawych przygód oraz spotkań.

Olga Wielogórska malarstwo rzeźba 

Leave Comment
 1. 2 Comments

  Agata Skrajnowska

  W bialej bluzie z kapturkiem i misiem w reku- wypas ujęcie💎🤗🦄

  Reply
  1. 2 Comments

   Arek

   Dziękuję :), sam robiłem – selfie lustrzanką :D.

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: