Druid Temple, czyli nie świątynia Druidów

Druid Temple, czyli nie świątynia Druidów

Świątynia Druidów w Ilam w rzeczywistości nie jest prawdziwym miejscem kultu celtyckich kapłanów. Świątynia powstała zaledwie 200 lat temu i tylko jest stylizowana na prawdziwy kamienny krąg.

Pomysłodawcą i fundatorem Świątyni Druidów był William Danby, właściciel ziemski z tamtych czasów, który chcąc złagodzić lokalne bezrobocie, zatrudnił robotników do budowy kamiennego kręgu i płacił im szylinga dziennie za pracę.

Jeszcze za życia Williama Danby, mimo że powszechnie było wiadomo, jak powstała świątynia, pojawiły się opowieści o praktykach mistycznych, kulcie diabła i wstrząsających strachach doświadczanych przez tych, którzy spędzili tam noc.

W ciągu dnia świątynia jest spokojnym i przyjemnym miejscem na spacer, odpoczynek i piknik. Jest to miejsce, które Was nie rozczaruje, ponieważ wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach internecie. Szare skały, a na nich porosty, a wokoło drzewa i paprocie dodające charakteru całemu miejscu.

Jak dojechać do Świątyni Druidów?

Aby dotrzeć do Świątyni Druidów należy kierować się na Knowle Ln, Ripon HG4 4JZ. Jeśli nie będzie miejsca na parkingu, można zostawić auto w Swinton Bivouac, który jest płatny 3 funty.

Świątynia Druidów znajduje się w odległości 10 minut spacerem wzdłuż drogi, a następnie prowadzi ścieżką. Jest to prosty spacer, niewymagający zbytniego wysiłku.

Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *