Wypad do Londynu – szybkie zwiedzanie

Wypad do Londynu – szybkie zwiedzanie

Niedawno odwiedziłem Londyn. Pogoda była czysto angielska, deszcz, wiatr i słońce w różnych kombinacjach, ale mimo przemoczonych butów udało się co nieco zobaczyć.

Odpuściłem sobie London Eye, już kiedyś tam byłem i nie chciałem drugi raz stać w godzinnej kolejce. Jest kilka opcji, żeby zaoszczędzić na wejściu na ten obiekt. 2 za 1 w przypadku gdy posiadamy bilet pociągowy. Można go kupić na dworcu kolejowym od £12.30, obejmuje on całodniowe, nielimitowane przejazdy metrem, pociągami, tramwajami czy autobusami. Aby skorzystać z tej promocji należy jeszcze wydrukować kartę zniżkową. Cena za dwa bilety £25. Lub bilet kombinowany na dwie lub więcej atrakcji – cena zależna od wybranego wariantu.

Kolejnym punktem był The Monument. Po pokonaniu 311 schodów trafiamy do klatki, ale za to z ładną panoramą na miasto. Cena jednego biletu w ofercie 2 za 1 £2.25. Jest też opcja kupna biletu łączonego z wejściem na Tower Bridge za £11, ale lepiej kupić je osobno w ofercie 2 za 1, wychodzi wtedy taniej.

Na Tower Bridge wejście w ofercie 2 za 1  to £9, dzielone na dwie osoby. Niedługa kolejka, niska cena do tego ładny widok na miasto i rzekę pod stopami – same plusy :).

Na każdą atrakcję w promocji 2 za 1 potrzebny jest bilet pociągowy ( może być kombinowany zakupiony na jednym z dworców) z wydrukowaną kartą zniżkową. Bilet i karta muszą być ważne na ten sam dzień. 

Moim zdaniem po mieście najlepiej poruszać się metrem, choć w godzinach szczytu jest tłoczno.

Oprócz powyższych atrakcji warto zobaczyć: Buckingham Palace, Big Bena, Chinatown, Piccadilly Circus, Leicester Square, Hyde Park, Camden Market, Katedra św. Pawła, Opactwo Westminsterskie, Zamek Windsor, czy liczne darmowe muzea. To jest tylko mała cząstka Londyńskich atrakcji :), której zobaczenie zajęło mi 3 dni.

 Sprawdź również:

Najnowsze wpisy:

6 Comments

  1. Super zdjęcia 🙂 , ja byłam w zeszłym roku w lipcu, akurat, gdy były upały i tylko przez niecałe 2 dni miałam możliwość „zaliczenia” najważniejszych atrakcji. Chętnie bym jeszcze raz tam na spokojnie pojechała.

    • Bylem w Londynie kilkakrotnie i zawsze mialem za malo czasu na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc. Trzeba bedzie wybrac sie tam jeszcze raz :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *