Cudze chwalicie swego nie znacie Wrocław

Cudze chwalicie swego nie znacie Wrocław

Русский

Wrocław

Od dawna słyszałem same pochlebne słowa o Wrocławiu. Jadąc na swój wakacyjny urlop postanowiłem spędzić tam dwa dni i sprawdzić to na własnej skórze.

Dojazd do Wrocławia

Po 2.5 godzinach lotu z Anglii jestem na lotnisku we Wrocławiu. Miejskim autobusem ( bilet 4.40 zł ) dostaję się do centrum. Stamtąd taksówką docieram do  Grampa’s Hostel leżącym na Plac Św. Macieja 2/1 . Zajmuje on pierwsze piętro w starej kamienicy. Jest przestronny, czysty i ma miłą obsługę. Pokoje wyposażone w szafki na bagaż, kuchnia we wszystkie sprzęty potrzebne do gotowania. Można sobie zrobić smaczny obiad 🙂 . Docieram tam sporo przed czasem meldunku, ale Panie pozwalają mi poczekać w salonie ( nie które hostele nie wpuszczają wcześniej gości ). Łóżko w pokoju 12 osobowym  to koszt 38 zł za dobę.

Po rozpakowaniu się, wychodzę na miasto szukać Krasnali :), ale one same mnie znajdowały :). Opinie, że Wrocław jest ładniejszy od Krakowa, moim zdaniem nie są przesadzone. Starówka i zabytki wokół niej są bardzo ładne. Do tego nie ma większych problemów z dotarciem do nich pieszo ( wszystko jest położone dość blisko siebie ). Stary RatuszKościół św. WojciechaUniwersytet WrocławskiArchikatedra św. Jana ChrzcicielaKatedra pw. św. Wincentego i św. JakubaBazylika św. ElżbietyKatedra św. Marii MagdalenyKościół św. KrzyżaKościół NMPKościół św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. Ogólnie w centrum znajduje się dużo obiektów sakralnych wartych zobaczenia. Przechodząc z punktu do punktu można podziwiać ciekawe kamienice, tu dzież dostrzec krasnala lub zrelaksować się na ławce ustawionej na któreś z wysp.

Wyspa Przygody Opatowicka

Na wyjazd do Wrocławia przygotowałem się bardziej niż na Maroko. Zaplanowałem  wyjście do parku linowego Wyspa Przygody Opatowicka. Autobus nie dojeżdża bezpośrednio na miejsce, ale z zajezdni jest niedaleko na ulicę Braci Gierymskich 131. Bilet 35 zł. Park ma 7 tras. Przechodzę 5 z nich ( odpuszczam 2 dziecięce – jestem na to trochę za duży gabarytowo 🙂 ). Najwięcej  trudności sprawia mi wejście po drabinach na dwie ostatnie Goryl i Pantera. Kładki, siatki, tyrolki, liny – sama przyjemność. I ty możesz poczuć się jak Tarzan :D. Spędziłem tam ok 2 godziny, dało to  popalić moim mięśniom, zwłaszcza, że przy takich atrakcjach angażowane się zupełnie inne partie niż w codziennym życiu.

Zoo

Po parku przyszedł czas na Zoo ( leży ono na trasie do centrum ). Bilet dla osoby dorosłej 40 zł. W swoim życiu byłem w kilku ogrodach zoologicznych min. w Krakowie, Gdańsku czy Amsterdamie, ale jak do tej pory wrocławskie najbardziej mi się podobało. Sporo zwierząt, których wcześniej nie widziałem w innych miejscach, do tego jest tam Afrykarium, jak sama nazwa wskazuje ze zwierzętami z czarnego lądu. Miejsce przyjemne dla dzieci jak i dorosłych.

Po dość intensywnym dniu wracam do hostelu. Odpoczywam w salonie, gdzie jest już spora grupa ludzi, nawiązuje się rozmowa, wszyscy coraz bardziej się dogadują. Irlandczycy, Australijka, Polki i ja, postanawiamy wyjść na miasto. Wieczór bardzo się rozkręca, niestety jestem zmuszony zakończyć go o 4 nad ranem. O 6 mam autobus do Krakowa, wiec trzeba się spieszyć. Z hostelu taksówką dostaje się na dworzec autobusowy. Wsiadam do Polskiego Busa, zamykam oczy a gdy je otwieram jestem już na miejscu – teleportacja :). Do tej pory nie wiem jak udało mi się to zrobić :).

Mam kilka godzin na odwiedzenie znajomego i starych kątów. Później znowu ruszam w drogę, do Międzybrodzia Żywieckiego zdobywać przestworza.

Nauka latania na paralotni

SMACZNE-PODROZE-png

Tags
Leave Comment
 1. 4 Comments

  Pisane lewą ręką

  Byłem we Wrocławiu miesiąc temu i do dzisiaj jestem nim zachwycony. Najbardziej zachwycił mnie budynek dworca kolejowego,jak dla mnie świetnie wpisuje się w zabudowę miasta.

  Reply
  1. 4 Comments

   Arek

   Wrocław to piękne miasto, warte odwiedzenia. Mi najbardziej przypadła do gustu Wyspa Słodowa. Nie wiem jak jest zimą, ale latem to bardzo przyjemne miejsce :).

   Reply
 2. 4 Comments

  Amelia

  Po tych wspaniałych opisach muszę tam pojechać 🙂

  Reply
  1. 4 Comments

   Arek

   Jak najbardziej warto się tam wybrać :).

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: