Okulary Relax

English

Moje okulary, które służyły mi przez kilka długich lat i kilka bardzo udanych wyjazdów nie wytrzymały podróży na Filipiny. Próbowałem je posklejać, niestety bezskutecznie. W czasie pobytu na Siquijor musiałem zaopatrzyć się w okulary “Ferrari”. Przyciągały uwagę i wyglądały przyzwoicie 🙂 niestety nie miały, żadnej funkcji ochronnej.

Poszukiwania nowej pary trwały kilka miesięcy  (jestem wybredny 🙂 ), aż trafiłem na czeską markę Relax.

Kupiłem ich okulary REX5381A. Cena po przecenie 119 zł ( online było jeszcze taniej)

Informacje od producenta:

Okulary Relax o kategorii zaciemnienia 3 z filtrem UV 400 nm  zapewniają 100% ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Spełniają również warunki do codziennego noszenia.

Odpowiadają europejskiej dyrektywie 89/686/EWG oraz spełniają normy EN1836:2005. Wykonane są z Grilamid TR90 – wysokiej jakości odmiany nylonu odpornego na rozciąganie i wyginanie.

Moja opinia:

Spełniają moje normy :).

Antypoślizgowe noski i zauszniki – dobrze trzymają okulary na głowie. Materiał Grilmaid TR90 faktycznie jest przyjemny w dotyku, jednak nie testowałem jego wytrzymałości i giętkości – mimo wszystko szkoda byłoby je połamać.

Były ze mną w górach oraz na kajakach. Idealnie sprawdziły się w niewymagających warunkach przy wakacyjnym upale. Wykonanie i wygląd jak najbardziej na plus.

Na chwilę obecną nawet gdybym chciał nie mam do czego się przyczepić. Są to funkcjonalne okulary w przystępnej cenie. Relax take it easy :).

O Relax:

Firma została założona w 1996 w Czechach. Od tamtej pory specjalizuje się w produkcji okularów i akcesorii sportowych ( kaski rowerowe, rękawiczki, czapki, gogle ).

Kredo “Wyglądaj dobrze, czuj się bezpiecznie”.

Mam nadzieję, że pomogłem w podjęciu decyzji :).

Okulary R2

Portfel podróżny LIFEVENTURE

Buty Meind Himalaya

Buty Oboz

Buty Salewa

Kurtka Jack Wolfskin Viking Sky

Żywność Lyo Food

Śpiwór Cumulus

%d bloggers like this: