Portfel podróżny LIFEVENTURE opinia

Jaki portfel podróżny wybrać?

Choć na podróże wydaję sporo, szkoda mi kasy na kupno nowego sprzętu. Mam na myśli wszystko od odzieży po akcesoria używane w podróży.

Niestety nawet najlepszy sprzęt kiedyś kończy swój żywot, wtedy chcąc czy nie chcąc, trzeba kupić nową rzecz. W tym przypadku mam na myśli portfel. Kiedyś w prezencie dostałem zwykły, prosty, nie wyszukany portfel. Służył mi przez kilka lat. W pewnym momencie zaczęły wypadać z niego pieniądze. Ciągłe zbieranie monet przy sklepowych kasach było irytujące i w końcu poszedł w odstawkę.

Jak zwykle przy kupnie nowego gadżetu, człowiek zaczyna szukać, oglądać, czytać i porównywać ceny. W moim przypadku zgubiłem sporo monet zanim zdecydowałem się na kupno nowego sprzętu.

Sprawę wyboru portfela turystycznego ułatwił mi ręcznik. Jakiś czas temu dostałem w prezencie od Agaty szybkoschnący ręcznik firmy LIFEVENTURE. Jestem bardzo zadowolony z jakości i wykonania ręcznika. Postanowiłem więc spróbować z ich portfelem. Wybrałem portfel LIFEVENTURE RTFEL BI-FOLD granatowy, przy okazji kupiłem ten sam model w kolorze szarym Agacie.

Portfel podróżny LIFEVENTURE BI-FOLD charakterystyka

Portfel posiada 6 różnych kieszeni na dokumenty, pojedynczą kieszeń na banknoty i zewnętrzną kieszonkę na monety.

LIFEVENTURE BI-FOLD wykonano z nylonu powlekanego miedzianymi i niklowymi nitkami, których zadaniem jest rozpraszanie fal radiowych – zabezpiecza to nasze kary płatnicze przed wrogim skanowaniem czytnikami RFID (Radio-frequency identification). W dobie płatności kartami zbliżeniowymi jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed utratą środków z konta; o ile ktoś je ma, w moim przypadku nie ma się o co martwic.

Zastosowano również włókna poliuretanowe, zwiększające odporność na otarcia i rozdarcia powstające w wyniku codziennego użytkowania.

Informacje od producenta

Właściwośći portfela:

  • wodoodporny
  • wykonany z nylonu powlekanego niklem i miedzią z dodatkiem poliuretanu
  • 6 wewnętrznych kieszeni na dokumenty, 1 na banknoty i 1 zewnętrzna na monety
  • dwuskrzydłowy
  • nowoczesne wzornictwo i dyskretna kolorystyka

Parametry:

  • Wymiary 11 x 8,5 x 1,2 cm
  • Waga 66 g

Opinia o portfelu

Portfele są nieduże, ale nie ma problemu z wyjęciem kart płatniczych, bądź innych dokumentów np. dowodu osobistego. Banknoty mieszczą się bez problemu; nawet największy z jakim miałem styczność, 50 funtowy o wymiarach 156 x 85 mm.

Dla porównania wymiary polskich banknotów:

  • 100 zł 138 × 69 mm
  • 200 zł 144 × 72 mm
  • 500 zł 150 x 75 mm

Kieszonka na monety nie jest duża, i w przypadku sporej ilości drobnych euro lub funtów zapięcie portfela jest kłopotliwe; chciałbym zawsze mieć kłopoty z zapięciem tego zamka :).

Zamówione portfele były w dwóch kolorach, jednak kolor nie był jedyną różnicą. Szary portfel ma znacznie lepszy zamek, a materiał z zewnątrz jest bardziej śliski, tym samym trudniej go zabrudzić. Granatowy portfel jest bardziej materiałowy i czuć jego chropowatość. Wnętrze obu jest identyczne.

Szary portfel prezentuje się znacznie lepiej wizualnie. Wszystkie różnice bardzo dobrze widać na zdjęciach.

Po kilku miesiącach użytkowania jesteśmy bardzo zadowoleni z portfeli. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli zainteresował was ten portfel polecam wybrać model Agaty Lifeventure Unisex’s (Grey) RFID Protected Bi-Fold Wallet, który dostaniecie na eBay.

Pozdrawiamy

Agata i Arek

Buty Meind Himalaya

Buty Salewa

Okulary Relax

Kurtka Jack Wolfskin Viking Sky

Żywność Lyo Food

Śpiwór Cumulus

Okulary R2

%d bloggers like this: