Okulary R2

Jak mogliście zauważyć od pewnego czasu trochę jeżdżę po świecie i od samego początku w drogę staram się zabierać porządny sprzęt i akcesoria. Nie muszę mieć znaczka na ubraniu, choć w większości wybieram znane firmy. Nie robię tego dla szpanu, tylko ze względu na funkcjonalność sprzętu/ubrania, jakość użytych materiałów i wykonania. Oczywiście dana rzecz musi mi się jeszcze podobać.

Większość ubrań i sprzętu, które kupiłem służy mi do tej pory mimo intensywnej eksploatacji. Co prawda nie pozostały one bez szwanku, ale wszystkie uszkodzenia powstawały z mojej winy: rozdarcia spowodowane upadkami, dziury które wypaliły iskry z ogniska lub grilla, połamania spowodowane złym zabezpieczeniem w czasie podróży.

Tym razem przybliżę Wam okulary firmy R2 model AT031A PEAK CAT 1-3.

R2 AT031A PEAK

Informacje od producenta:

R2 PEAK to świetne okulary na każde warunki! Super lekkie i absolutnie wygodne. Uniwersalny design dla wielu rodzajów twarzy.

  • Materiał ramy: elastyczny poliwęglan
  • Kolor ramki: czarny błyszczący
  • Materiał soczewki: poliwęglan odporny na uderzenia
  • Kolor soczewki: brązowy
  • Kategoria filtra słonecznego: 1-3
  • Rozmiar: standardowy, 77-11-130
  • 100% ochrona przed promieniowaniem UV A, B, C

Moja opinia:

Okulary firmy R2 nadają się nie tylko na rower. Od roku z powodzeniem wykorzystuję je podczas spacerów po mieście, lesie, w czasie trekingu, kajakowania, czy żeglowania (na łajbach robię jako balast). Sprawdziły się podczas wszystkich wyżej wymienionych aktywności.

Swój pierwszy poważny test przeszły na Grenlandii, gdzie bardzo dobrze sprawdziły się w minusowej temperaturze. Kilkukrotnie spadły mi na ziemię, kilkukrotnie przypadkiem wygiąłem zauszniki; bardziej niżeli powinienem – wytrzymały i dalej mi służą.

Super sprawą są soczewki fotochromowe, które ciemnieją lub jaśnieją zależnie od natężenia promieni słonecznych.

Są to drugie okulary od tego producenta, które mam przyjemność używać i drugi raz będę zachwalał tę markę. Bardzo dobra jakość produktu w stosunku do ceny.

Portfel podróżny LIFEVENTURE

Buty Meind Himalaya

Buty Oboz

Buty Salewa

Okulary Relax

Kurtka Jack Wolfskin Viking Sky

Żywność Lyo Food

Śpiwór Cumulus

%d bloggers like this: