Nocleg w Santa Juliana – Wulkan Pinatubo

Nocleg w Santa Juliana – Wulkan Pinatubo

Wjazd dla turystów na Filipiny jest chwilowo zabroniony jednak w międzyczasie, gdy podróżowanie zostało bardzo ograniczone, można lepiej przygotować się do podróży.

W czasie podróży po Filipinach (zainteresowani znajdą serię z Filipin tu) odwiedziłem wiele miejsc i spałem w przeróżnych hostelach o bardzo różnym standardzie i przedziale cenowym. Był tanie zatęchłe nory, bambusowe chatki, czy nowe hostele.

Chciałbym Wam polecić Alvin’s Guest House w Santa Juliana na Filipinach, które warto uwzględnić w planowaniu podróży z kilku powodów.

Po pierwsze, że jest ono w przystępnej cenie i dobrym standardzie, po drugie okolica jest bardzo ciekawa; spędziłem tam kilka ostatnich dni podróży po Filipinach.

Do wyboru gości są pokoje jednoosobowe, dwuosobowe lub wieloosobowe dormitoria. Dostępne są pokoje z prywatną lub wspólną łazienką, jednak trzeba poprosić o ciepłą wodę. Przy tamtejszych wysokich temperaturach zimna woda nie wydaje się taka straszna :).

Pośrodku obiektu znajduje się zadaszony taras z ławkami, gdzie serwowane są posiłki, a wieczorami przesiadują zameldowani goście.

Jedzenie było bardzo smaczne, szczególnie kurczak Adobo :). Istnieje również możliwość śniadania.

Dlaczego warto wybrać się do Santa Juliana?

Santa Juliana jest miejscem startowym na trekking do wulkanu Pinatubo. Trzeba przejechać Jeepem 20 kilometrów suchym korytem rzeki (w porze deszczowej przejazd może nie być możliwy), po czym idzie się pieszo przez 5 kilometrów. Bardzo przyjemny i niewymagający trekking. Jezioro w kraterze wulkanu robi wrażenie.

Oprócz wulkanu można wybrać się na spacer z przewodnikiem po okolicznych wioskach. Bardzo miło go wspominam, choć pod koniec słońce mnie wykończyło. Mój przewodnik nie mówił niestety po angielsku, więc nic się nie dowiedziałem, ale widoki były niesamowite :).

Z tamtego pobytu powstał krótki materiał filmowy, był to moje początki w nagrywaniu i montowaniu, więc proszę o wyrozumiałość :).

Miejsce na tamtejsze realia nie jest najtańsze, koszt za noc to 500 peso filipińskich (ok. 40 zł), ale z czystym sumieniem polecam to miejsce :).

Z czasem pojawi się więcej polecanych noclegów. Te i inne możecie znaleźć w Bazie noclegowej Smaczne Podróże. Zapraszamy serdecznie.

Tags

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: